3 zásadní (nehygienické) chyby, které děláme naší pleti! Vyhněte se jim

- Komerční sdělení -aktuality

V ženských rubrikách se o čištění pleti píše snad stejně často jako o politice v té zpravodajské. A přece se stále mnohé dámy nedokážou poučit. Mysleli jste někdy i na tohle?

Ručníky byste měli měnit častěji, zvláště pokud je používáte na obličej.
Podle primárky dermatologicko-laserové kliniky TOMAR Adriany Tomekové existuje několik výrazných chyb, které ženy zvyknou dělat své pleti. Několik z nich souvisí právě s hygienou.

Samozřejmě, denní čištění by mělo být automatickým rituálem, který je nutno absolvovat alespoň jednou denně (večer), ideálně však dvakrát denně, tedy večer, ale i ráno po probuzení. Nestačí však jen čistit, je důležité dělat to správně. „Nesprávné čištění ucpává póry a zapříčiňuje nedostatečné vstřebávání aktivních látek,“ vysvětluje Tomeková.

„Dvoukrokové čištění pleti zařaďte do rutiny hlavně večer. První krok – šetrné odlíčení pleťovým tonikem, mlékem či micelární vodu, následně dočištění čistícím gelem a zklidnění pokožky pleťovou vodou/tonikem. Zlaté pravidlo zní – nikdy nechoďte spát neodlíčené,“ pokračuje lékařka.

Na co mnoho žen zapomíná je také hygiena v rámci doteků. Obličeje se chytáme během dne nesčetněkrát. Ani si to neuvědomíme. Obvykle je to podvědomé dotýkání se tváře. Jsou však i momenty, kdy to děláme s konkrétním cílem. „Například jen tak se poškrábat, odloupnout nějakou nedokonalost, střít si zbytky potu či podkládat si bradu rukou při sezení. Jenže takhle si denně zaneseme na tvář bakterie a nečistoty, které tam mít nechceme,“ upozorňuje odbornice a dodává, že jediné řešení je odstranění zlozvyku. „Eliminujte hoo zlozvyk, jak jen to jde,“ dodává.

Důležitou součástí hygieny naší pleti jsou také textilie, které používáme v koupelně, ale také v ložnici a kterých se naše tvář dotýká. Nedostatečně častá výměna ručníků a povlečení může být důvodem boje s ucpanými póry i vyrážkami. „Pokud čekáte měsíc, než vyměníte povlečení za čisté či týden, než zavěsíte do koupelny nový ručník, buďte si jisté, že si bakterie spolu s odumřelými buňkami a nečistotami výrazněji zasahují do stavu vaší pokožky obličeje,“ říká Adriana Tomeková. Myslete na to, že tyto textilie je nutné měnit pravidelně a častěji. Také rozdělte ručníky tak, že část bude určena na tělo a jiné jen na obličej. „Ty speciálně na obličej měňte ještě častěji,“ doplňuje odbornice.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek